Dostawa

 1. Koszty dostawy są ustalane w trakcie procesu składania zamówienia towarów w Sklepie internetowym i są uzależnione od wyboru sposobu płatności oraz sposobu dostawy zakupionych towarów.

2. Przesyłki w Sklepie internetowym www.dudus.alte.pl wysyłane są na następujące sposoby:

a)    Kurierem InPost

b)    Paczkomat InPost

c)     usługą Poczty Polskiej Kurier 48, envelo

 

3. Wydanie przesyłki w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego następuje w momencie powierzenia jej kurierowi lub nadaniu w Paczkomacie InPost.

4. Na czas realizacji zamówienia składa się czas kompletowania zamówienia (zazwyczaj 1 do 3 dni roboczych) i czas dostawy (2 do 3 dni roboczych). Czas realizacji artykułów oznaczonych "na zamówienie" jest każdorazowo ustalany z Klientem.

5. Dostawa zamówionych towarów następuje zwykle po 3-5 dniach roboczych w godzinach od 12:00 do 18:00.

6. W przypadku płatności przelewem powyższy termin zostaje wydłużony o czas realizacji przelewu.

7. Dowód zakupu (faktura VAT lub paragon w zależności od życzenia Klienta) zostaje dołączony do przesyłki. Dane umieszczone na fakturze VAT są zgodne z brzmieniem podanym przez Klienta przy składaniu zamówienia.

8. Przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki jest uszkodzone należy nie przyjmować przesyłki oraz skontaktować się jak najszybciej ze Sklepem internetowym w celu wyjaśnienia sprawy.

9. W przypadku zamówienia o wartości co najmniej 500,00 zł brutto (słownie: pięćset złotych 00/100) opłacone z góry Sklep internetowy pokrywa koszty przesyłki. Dotyczy to wyłącznie przesyłek na terenie Polski. W przypadku zamówienia o wartości niższej od ww. kwoty lub wyższej, ale nie opłaconej z góry przez Klienta, kwota do zapłaty za zamówienie zostaje powiększona o koszty przesyłki zgodnie z wyborem Klienta dokonanym przy składaniu zamówienia:

 

§ 6 Sposoby płatności

 

1. Płatność za towar może być dokonywana przez Klienta w następujący sposób:

a) przelewem na rachunek bankowy, należący do Sklepu. (nazwa banku):

ING Bank Śląski S.A.

numer konta 71 1050 1849 1000 0097 1099 2919 


b) płatność gotówką przy odbiorze przesyłki lub kartą kredytową o ile dopuszcza to podmiot dokonujący dostawy.

2. Sklep internetowy zastrzega sobie możliwość wyłączenia niektórych form płatności dla Klienta, który nie odebrał co najmniej dwóch zamówień płatnych przy odbiorze, wysłanych pod wskazany przez Klienta adres. Włączenie wcześniej zablokowanych sposobów płatności może nastąpić po złożeniu przez Klienta i odebraniu kolejnych dwóch zamówień opłaconych z góry przelewem lub kartą kredytową.